Nasıl üye olurum?

EĞİTİM İLKE-SEN ÜYELİK İŞLEMLERİ

 

Herhangi bir sendikaya üyeliğiniz yoksa, sendikamıza üye olmak için üyelik formunu bilgisayarınıza indirerek 4 (DÖRT) adet çıktısını alıp, doldurup imzalamanız ve sendikamızın genel merkez adresine postalamanız yeterlidir.

Posta: Akşemseddin Mahallesi, Sarıgüzel Caddesi, Öz Emek Apt. No: 56/2, Fatih – İSTANBUL

Her türlü konuda danışmak için irtibata geçebilirsiniz: 0530 883 09 53 – Ahmet ÖRS

Onaylı üyelik formunuz sendikamızın genel merkezi tarafından çalıştığınız okul/kurum müdürlüğüne gönderilecektir.

BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYEYSENİZ…

Kanun gereği yalnızca bir sendikaya üye olabileceğiniz için, eğer herhangi bir sendikaya üye iseniz öncelikle sendikadan çekilmeniz gerekmektedir.

4688 sayılı Kamu görevlileri sendikaları Kanununun 16 ncı maddesine göre her üye üyelikten serbestçe çekilebilir.

Üyesi bulunduğunuz sendikadan çekilmek için yapmanız gereken 3 Adet Üyelikten Çekilme formunu doldurup, imzaladıktan sonra çalışmakta olduğunuz okulun/kurumun evrak kaydına giriş yaptırmanız yeterlidir.

Kanun gereği okul ve kurum müdürlüğü kendilerine verilen 3 adet çekilme formuna evrak kayıt numarası verdikten sonra, çekilme formunun 1 nüshasını ilgili kişiye, 1 nüshasının çekildiği sendikanın genel merkezine ve kalan 1 nüshayı da kişinin sicil dosyasına koymakla mükelleftir.

Çekilme, sizin formu teslim ettiğiniz tarihten başlayarak otuz gün sonra geçerli olur. BU SÜRE İÇİNDE DE SENDİKAMIZA ÜYE OLABİLİRSİNİZ.

Yalnızca sendikamıza üyeliği, bu sürenin bitim tarihinde kazanılır.

 

 

33 thoughts on “Nasıl üye olurum?

 • 01 Temmuz 2017 tarihinde, saat 10:20
  Permalink

  Merhabalar ben bir özel firmada ilk yardım eğitmeni gi ve hijyen egotmenligi yapıyorum sendikanın üye olabilirmi yım mesleğim biyolog

  Yanıtla
  • 03 Ağustos 2017 tarihinde, saat 15:30
   Permalink

   Merhabalar efendim, maalesef sadece kamu çalışanları üye olabiliyor kamu sendikalarına ama biz bütün kesimlerin sendikasıyız; kalben beraberiz! Selam ediyoruz.

   Yanıtla
 • 03 Aralık 2013 tarihinde, saat 14:58
  Permalink

  Efendim hayırlara vesile olsun sendikanız.
  Ülkenin farklı seslere, tınılara elbette ihtiyacı var.
  Ömrünüz uzun, etkinliğiniz yerinde ve ses getirecek kertede olsun.

  Yanıtla
  • 08 Aralık 2013 tarihinde, saat 18:23
   Permalink

   Eyvallah Mustafa abi. Her zaman için her türlü eleştiri, ikaz ve katlılarınızı memnuniyetle bekleriz inşallah. Hürmetler hocam.

   Yanıtla
 • 05 Ağustos 2013 tarihinde, saat 09:02
  Permalink

  hayırlı olsun .rabbim doğruluktan ayırmasın inşaallah.Yakın zamanda Ulaştırma kolunda olmanız temennisiyle.dua ile

  Yanıtla
 • 22 Temmuz 2013 tarihinde, saat 15:46
  Permalink

  Sendikanızı yeni tanıyorum. hiç bir sendikaya üye değilim. Üye olmama sebebim sendikaların kendi üyelerini korumak için diğer üyeleri zor duruma sokmaları ya da ben böyle düşünüyorum. Benim sendikam sadece adaletten yana olmalı. Yanlış kendi üyesinden de olsa ona karşı çıkmalı. Bir de Allah (c.c.) yolundan başka yol seçmemeli. hiç bir partiye yakın olmamalı.İnşallah sizde bunlar olur…………….

  Yanıtla
 • 17 Nisan 2013 tarihinde, saat 08:10
  Permalink

  Merhabalar,
  Eğitim ilke-sen’i basiretli ve vicdanlı yaklaşımı için tebrik ediyorum. Eğitimciyim ancak kadrom Sağlık Bakanlığı’nda olduğu için sendikanıza üye olamıyorum. Ankara’da da şubeniz var mı? Etkinliklerinizi takip etmek isterim. Allah muvaffak etsin. Selamlar…

  Yanıtla
  • 18 Nisan 2013 tarihinde, saat 00:13
   Permalink

   Özlem Hanım, basiret ve vicdan dolu tebrikiniz için teşekkür ediyoruz. Sendikamız kuruluşunun beşinci ayına yeni giriyor. Henüz Ankara’da şubemiz yok. Ancak hem üyemiz hem de irtibatlı olduğumuz eğitimci olmayan arkadaşlar var. İnşallah çok yakında Eğitim İlke-Sen çizgisinde sağlık, diyanet ve tarım iş kollarında da sendikalaşmamız olacak. Etkinliklerimizi ise web sitemizden, sendikanın facebook ve twitter hesabından ve bazı kurucu arkadaşların (Ahmet Örs, Beytullah Önce, Doğan Özlük) facebook ve twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Ayrıca her zaman yazılı ve sözlü olarak her türlü eleştiri, düşünce ve katkılarınız memnuniyetle bekleriz. Tekrar ilgi ve alakanız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz…
   Doğan Özlük

   Yanıtla
 • 16 Nisan 2013 tarihinde, saat 17:41
  Permalink

  Rabbim hayırlı kılsın inşallah.Etkili ve ilkeli ve de yetkili olmanız dualarımla.Biraz daha araştırma yapıp üye olmayı düşünüyorum inşallah.

  Yanıtla
  • 18 Nisan 2013 tarihinde, saat 00:16
   Permalink

   Murat Hocam, iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Her zaman sizin gibi duyarlı arkadaşların eleştiri ve katkıları bizi memnun eder. İyi çalışmalar hocam…

   Yanıtla
 • 21 Mart 2013 tarihinde, saat 08:58
  Permalink

  biz de paylar çıkarıyoruz Furkan Bey, haklısınız.
  bugünü çözmek; kapitalizmi neoliberal aşamasıyla algılamak özellikle o dünyayla hesaplaşan isimleri okumakla daha bir mümkün olabilecek bir şey elbette. sağlam bir analiz olmadıkça kuru söylemlerle bir yere varma şansımız elbetteki yoktur.
  selamlar.

  Yanıtla
 • 15 Mart 2013 tarihinde, saat 15:31
  Permalink

  merak ettiğim sendikal yönteminiz üzere.bu fikirleriniz gerçekte nereye tekabül ediyor.islami gelenekte takip ettiğiniz düşünürler kimler.çünkü muhalif kimliklerinizi oluşturan neler merak ediyorum.yani islam dünyasında devlete sırtını dayamayan yada öncelemeyen bir ırmak var mı?yani programınızın altına imzamı atarım.ama benim muhalif kimliğimi sadece müslümanlığım belirlemiyor.tamam hz.Ali,Ebu zer,İmamı Azam,ahmet bin hanbel… bu şahsiyetlerde bu yorum bu duruş devam etmiş ama sonra kimler mesela.bu ırmak nereye akmış.Ben mesela Foucault tan Baudrillard dan Bookchin dende kendime paylar çıkarıyorum.sizlerin bu zamanda referanslarınız neler.bir sendikaya gönderilecek posta olmaktan çıktı bu yazı ama.saygılarımla

  Yanıtla
 • 14 Mart 2013 tarihinde, saat 11:01
  Permalink

  Allah razı olsun Cihangir Bey, inşallah hayırlara vesile olur. Yakında Bursa’ya gelir, tanışırız nasipse. Selam ediyoruz.

  Yanıtla
 • 11 Mart 2013 tarihinde, saat 23:17
  Permalink

  değerli kardeşlerim, bugün eski üyeliğimi iptal edip yeni üyeliğimin formlarını adresinize postayla gönderdim. (Bursa- İznik’ten)Yol arkadaşlığımızın hayır getirmesini temenni ediyorum.Selamlar!

  Yanıtla
 • 01 Mart 2013 tarihinde, saat 19:24
  Permalink

  Sendikanız, incelediğim kadarıyla her insanın içinden gelen doğal özgürlükleri savunan, inançlı insanların şimdiye kadar kimsenin dile getirmediği hak ve mağduriyetlerini dile getiren bir sendika olduğunu gördüm. İnşallah hep öyle kalır. En kısa zamanda üye olmak ümidiyle. Herkese Selamlar.

  Yanıtla
 • 23 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:37
  Permalink

  Mualla Hanım,
  Merhabalar Mualla hanım. Resmi eğitim kurumlarında çalışan kadrolu ve sözleşmeli (4/c’li de dahil)personelin tümü üye olabilir. Yani devlet üniversiteleri, MEB, okullar, ve Yurtkur gibi yerlerde çaılanların hepsi üye olabilir. Öğretim üyesi, öğretim göreclisi, araştırma görevlisi, öğretmen, hizmetli vb.
  Ancak malesef özel üniversitelerde çalışanlar olamıyor.
  İlginize teşekkürler.

  Doğan Özlük

  Yanıtla
  • 30 Nisan 2013 tarihinde, saat 02:47
   Permalink

   Bİ DAKKA AMA NEDEN YA? ASIL BİZ, ÖZEL ÜNV ÇALIŞANLARI İŞÇİ STATÜSÜNDEYİZ VE SENDİKALAR İŞÇİLER İÇİN DEĞİL Mİ? EĞİTİM İLKE-SEN MEMUR SENDİKASI MI YANİ? LÜTFEN BİR ŞEYLER YAPIP BİZİ DE ALIN. ÖZEL ÜNVS.LER NASIL BİR SÖMÜRÜ YUVASI BİLİYOR MUSUNUZ. SENDİKAYA EN ÇOOK ONLARIN YANİ BİZİM İHTİYACIMIZ VAR

   Yanıtla
   • 30 Nisan 2013 tarihinde, saat 21:35
    Permalink

    Mualla hanım, maalesef haklısınız. Zaten egemenler sırf çalışanları önce işçi-memur, ardından işçi ve memurları da farklı iş kollarına ayırmak hep birlikte örgütlenmelerini engellemek için böyle bir kanun ihdas ettiler. Mesela memurların üye olabileceği 11 ayrı iş kolu var; eğitim, sağlık, tarım, diyanet, büro, belediye, kültür vs… Keşke üyeliğinizi almak bizim elimizde olsa, çok memnuniyetle alırdık. Nitekim biz tüzüğümüzde bu soruna işaret edip buna karşı mücadele etmek için şöyle bir ilke koyduk: madde 5 – “Eğitim İlke-Sen, üyesi olsun ya da olmasın, sendikal mücadeleyi, adalet ve özgürlükten yana bütün toplumsal gruplarla ilkeli bir dayanışma olarak görür. Kamuda ve özel sektörde çalışan herkesi aynı mücadelenin bileşeni kabul eder. Herhangi bir ayrım ya da öncelemenin zulüm ve sömürü politikalarını güçlendireceğine inanır. Bu doğrultuda sendikalaşmada kamu ve özel sektörde çalışan emekçilerin önüne çıkarılan farklı iş kollarında örgütlenme icbarını reddeder. Bütün toplumsal kesimlerin aynı sendikal örgütlenme içinde yer alabilmeleri için mücadele edeceğini kabul ve ilan eder”. Ancak biz sendikal mücadeleyi tüm sömürü alanlarına karşı topyekun bir mücadele olarak gördüğümüz için siz bizim doğal üyemiz sayılırsınız. Sizin sorunlarınızla ilgili de açıklama, yazı, dayanışma vs konularda tüm çalışanların olduğu gibi sizin de yanınızda olmak bizim için onurdur… Allah’a emanet olun…

    Yanıtla
 • 23 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:00
  Permalink

  kimler üye olabiliyor. sadece miili eğitim mensupları mı? yoksa öğretim üyeleri (özel üniversite çalışanları) da
  olabilir mi?

  Yanıtla
 • 06 Ocak 2013 tarihinde, saat 20:31
  Permalink

  Musa Bey; Aynı düşünceden kastınız nedir bilemiyorum doğrusu. Ancak senidkal mücadele yöntemi ile adelet, emek ve özgürlükler noktasında sendikal mücadele ruhuna uygun muhalif duruş açısından ima ettiğiniz Eğitim-Bir-Sen’den çok farklı olduğumuzu ifade etmek isterim.

  Mesela bizce içeriği ve faydası ne olursa olsun bir sendika -hele de çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu bir sendika- kapitalizmin, sömürünün ve emperyalzimin öncü kuvveti ve sembolü olan fazici bir banka ile -faizsiz bile olsa – bir kredi anlaşmasına anlaşmasına varamaz. Buna hiçbir şekilde hakkı yoktur. (Kasım’da Memur-Sen üyelerimize özel faizsiz 2000 TL mini kredi 12 ay vadede tüm masraflar dahil sadece 142 TL! Şekerbank şubelerimize gelin, kredinizi kullanın!) Allah’ın Kur^’an’da faiz işi yapanlar için “Allah’a savaş açmış” ifadesini kullandığını hatırlatmak isterim.

  Bu ise orada faailyet gösteren arkadaşlarla insani ilişkilerimizi kestiğimiz / keseceğimiz anlamına gelmez.

  Yetki konusuna gelince bir sendkanın öncelikli hedefi yetkili olmak değil; etkili ve ilkeli olmaktır.

  Eğitim İlke-Sen ile sözünü ettiğiniz sendka(lar) arasındaki farkı görmek isterseniz sendikaların tüzüklerine ve faaliyetlerine bakabilirsiniz.

  Ancak şunu da ifade etmek isterim. Sendikalar gerektiğinde güçlerini birleştirip ortak eylemlilikler düzenleyebilir. Buna bir engel yok. Tıpkı gecen sene yapılan bir günlük grev ile 2 Ocak’ta yapılan kılık kıyafet eylemi gibi.

  Fakat yine de illaki bir etkinin yanında yetkili de olalım diyorsanız; buyurun bize gelin hem etkili hem ilkeli hem de yetkili olalım inşallah.

  Selam ve muhabbetle.

  Doğan Özlük

  Yanıtla
 • 06 Ocak 2013 tarihinde, saat 19:59
  Permalink

  Aynı düşünceyi paylaşan insanların farklı farklı sendikalara üye olmaları diğer sendikanın (Allah a isyan edenlerin) yetkili sendika olmasına yol açmaz mı. Bunun vebalini kim nasıl üslenebilir. Her kafasına esen sendika kurmaya giderse vay halimize. Sorun varsa birlikte düzeltmek gerekir.Allah hepimizi islah etsin.

  Yanıtla
 • 28 Aralık 2012 tarihinde, saat 09:26
  Permalink

  Sendikaların Türkiye’deki halleri içler acısı. Her biri bir partinin gençlik kolları gibi çalışmakta. Partiye taraftar kazandırmakla, sendikaya üye kazandırmak aynı şey olmuş. Haklının yanında olmak, haksızlıkla mücadele etmek sendikaların tüzüklerinde var sadece.

  Sendikanızın, haksızlığı hak benimsemiş, ayrımcılığı adaletle karıştırmış bu kokuşmuş anlayışı da yıkacağına, farklı bir sendika anlayışı geliştireceğine dair ümitliyim.

  Yolunuz hak olduğu sürece, Allah yardımcınız olsun…

  Yanıtla
  • 28 Aralık 2012 tarihinde, saat 14:08
   Permalink

   Ali abi, tespitlerine katılıyoruz. Temenni ve ümidine gelince inşallah ümidinizi boşa çıkarmayacağız. Bu yoldan sizlerin de destek, katşı ve eleştirilerinizden istifade etmekten şeref duyarız.

   Yanıtla
 • 18 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:09
  Permalink

  Hayırlı olur inşallah, darısı Allah’ın izniyle bizim sendikaya..

  Yanıtla
 • 18 Aralık 2012 tarihinde, saat 15:06
  Permalink

  ÖNCELİKLE KURULMUŞ OLAN BU SENDİKANIN TÜM EMEKÇİLERİN VE HER ALAN VE ANLAMDA ADALETSİZLİĞE UĞRAYAN KESİMLERİN VE ÜLKEDKİ TÜM SORUNLARA KARŞI TEVHİDİ DÜNYA GÖRÜŞÜ ÇERÇEVESİNDE BİR DURUŞ SERGİLEYEREK TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE VİCDANİ İNSANİ VE İSLAMİ BİR HAYATIN PROJESİNİ NET BİR ŞEKİLDE SUNMASINI TEMENNİ EDERİM.
  BİZİM DÜNYA GÖRÜŞÜMÜZÜN MERKEZİNİ KUR’AN TEŞKİL ETMELİDİR. ZATEN VAHİY EKSENLİ BİR DURUŞ SERGİLENİRSE VAHYİ HAYATIN MERKEZİNE YERLEŞTİRMİŞ OLUR VE ONU GÜNDEM ETMİŞ OLURUZ. KÖLE BİLALİ TAŞIN ALTINA SEVKEDEN VAHİY RESUL MİSALİ GÜZEL BİR ŞEKİLDE ANLATILIRSA YANİ USULÜNE GÖRE TEBLİĞ EDİLİP TEBLİĞ EDENLERİNDE HAYATINDA YANSIMLARI GÖRÜNÜRSE İNSANLAR BUNU FARKEDECEKTİR.

  Yanıtla
 • 03 Aralık 2012 tarihinde, saat 21:57
  Permalink

  En kısa zamanda üye olmak istiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • 03 Kasım 2012 tarihinde, saat 21:34
  Permalink

  Eğitim ilke sen Hayırlı olsun. Rabbim, Bu güzel niyet ve Amellerinde Muvaffakiyetler nasip etsin.

  Yanıtla
 • 23 Ekim 2012 tarihinde, saat 03:48
  Permalink

  Böyle bir sendike kesinlikle gerekliydi. Öncülük etmiş olduğunuz için teşekküler.
  Üyelikler İnternet Üzerinden Yapılabilecek mi?

  Yanıtla
 • 22 Ekim 2012 tarihinde, saat 22:45
  Permalink

  İlginiz için teşekkürler. Kuruluş süreci resmen başlatıldı ve ilgili bakanlık evraklarımızla ilgili işlemleri tamamlar tamamlamaz (ki 1 ay süre alabili) üyelik kayıtları da başlayacak inşaAllah.

  Yanıtla
 • 22 Ekim 2012 tarihinde, saat 20:23
  Permalink

  halen başka bir sendikaya üyeyim, sendikanıza geçmek istemekteyim, yapmam gereken işlemler nelerdir? Şimdiden hayırlı uğurlu olsun

  Yanıtla
  • 25 Ekim 2012 tarihinde, saat 21:42
   Permalink

   Cihangir kardeş, eğer başka bir sendikaya üyeyseniz öncelikle istifa etmeniz gerekir. Bunu bağlı bulunduğunuz kurum müdürlüğü aracılığıyla yapabilirsiniz. Ardından bizden temin edeceğiniz üyelik formuyla (biz yakında buradan ilan edeceğiz) bize üye olabilirsiniz. Tekrar haberleşiriz inşallah. Ben aşağıya telefon numaramı yazıyorum istediğiniz zaman arayabilirsiniz.
   Doğan Özlük, eğitim İlke-Sen

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir