Sendikamız

Eğitim İlke-Sen (İlkeli Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası), emeğin hakkı ve eğitimin özgürleşmesi için kurulmuş; yerel ve küresel ölçekte adalet ve özgürlük mücadelesi vermeyi amaçlayan ve Eğitim İlke-Sen, İnanç İlke-Sen, Sağlık İlke-Sen öncülüğünde İLKE-SEN Konfederasyonunu hedefleyen bir sendikadır.


Sendikamızın 29.05.2022 günü yapılan 4. Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu ve diğer zorunlu organlar aşağıdaki isimlerden oluşmuştur.

Eğitim İlke-Sen Merkez Yönetim Kurulu:

Ahmet Örs – Genel Başkan
Halil Toprak – Genel Sekreter
Tuğba Ekinci – Genel Dış İlişkiler ve Basın Yayın Sekreteri
Selçuk Kürüm – Genel Mali İşler Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri
Şahin Gürçay – Genel Teşkilatlanma Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:

M. Salih Kaya

Alperen Gençosmanoğlu

Sema Erdoğan Başaran

Önder Seçkin

Doğan Özlük

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri                                                                                                       

Fehmi Kılıçkaya

Mustafa Ammar Kılıç

Atilla Akın

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri 

Mücahit Güngür

Halit Alper Şimşek

Mustafa Durukan

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri

Mustafa Göç

Ferit Mutlu

Havva Bülbül

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri

Zafer Gürler

Mustafa Durmuş

Ahmet Biçer

3 thoughts on “Sendikamız

 • mehmet özkan

  selam mimarsinan güzel sanatlar üniversitesinde teknisyen kadrosunda çalışıyorum. eğitimsen istanbul 6 nolu üniversiteler üyesiyim .mimarsinan güzel sanatlar üniversitesine yapmış olduğum bir başvuyu sendika üzerinden yürütmek istedim fakat dikkate alınmadı.konu memurlara yapılan yemek ücretlerinin kurumlara verilmesi ile ilgili ramazan ayında 1 ay boyunca oruç tutacağımı bildirip devletin kuruma vermiş olduğu ücretin tarafıma ödenmesini talep ettim.mimarsinangüzel sanatlar üniversitesi cevaben personele para ödemesi gibi bir uygulamanın olmadığını bildirdi.fakat benim yemek ücretimi geri ödeme olarak hazineye geri yollamadı.benim amacım disk konfederasyonunun yaptığı gibi ramazan ayı yemek ücreinin işçiye ödendiği gibi memura ödenmesidir. bu konu hakkında her hangi bir çalışmanız var mı?

 • Alaattin

  Çok değerli emekleyerek emek üreten değerli meslektaşlarım. Yaşadığım ülkede artık bırakın Müslümanı, insan arayacak duruma geldik. Bizdeki tahribatın etkisi, çok eski ve çok nedenlidir. İyi niyetle çıkılan bütün yollar, daha sonra cehennem yolculuğuna dönüştüğü bir coğrafyadan bahsediyoruz.Yani mazlum ve mağdurlar için kurulduğunu iddia eden birçok dernek, birçok vakıf, birçok örgüt vs. daha sonra o ilkesel (mazlum ve mağdur haklarını savunma) bakışın yerine; derneği korumak, geliştirmek ve onun için çalışmak yer almıştır. Bu aşamadan sonra her şey dernek için yapılmış olunuyor.Partiler,cemaatler, tarikatlar vs. hepsini bu minvalde değerlendirmeyi; bu örgütler işleyişleriyle ve bin bir gerekçeleriyle öğrettiler bize.
  ismim Alaattin Bursa İnegöl’de Türkçe Öğretmeni olarak çalışmaktayım. Kısaca bir sorum olacak.
  Nerede, Ne şekilde, Nasıl Olursa Olsun, Velev ki Sendikanın Kapanmasına Mal Olsa da; Hiçbir Ayırım Gözetmeksizin; Ezilen Bütün Mazlum ve Mağdurların Yanında Aynı İlkesellikle Duracak mıyız? Aynı Hassasiyeti Gösterecek miyiz? Aynı Nedenlere ve Niçinlere Sarılacak mıyız? Bu Konuda Çoğulcu muyuz? Başka Düşünceden, İnançtan İnsanlara Hitap Edecek miyiz? Sayımız Ne kadar Olursa Olsun, Benim Gibi Üye Olmayı Düşünen Bireylere, Bu Evrensel İlkelere Uyulması Şart Koşulacak mı?…
  Yoğun İşleriniz Arasında Bu Sorularla boğmak istemezdim. Ama Rab’bim insan olarak yarattı. Sorumluluklarımı da birici dereceden insanlar üzerinden yükledi. Kendi yükümüz taşımazken, birilerinin baronlaşmasına katkı sunmak istemeyişimizden dolayı bu kadar sık dokuyoruz. Toplu yanlışlar yapmaktansa bireysel yanlış yapmayı tercih ettiğimizden dolayıdır. Bu konuda bizi anlayacağınızı umut ederek yazıyoruz…
  Çok çevresi olan ancak etrafında iki üç kişiden başka kimsenin olmadığı biriyim. Eğer bu konuda doyurucu bir cevabınız var ise; İnegöl’ de bu onurlu duruşun temsilcisi olmayı canı gönülden arzularım. Eğer yoksa yolunuz açık olsun. Biz de yalnızlığımızla hayatımıza devam ederiz.
  Selam ve Dua İle.
  14.01.2016
  Bursa / İnegöl

 • Allahın rahmeti ve yardımı üzerinize olsun. Ben sağlık sektöründe kamu görevlisiyim. Sağlık alanında sendika kurmayı düşünür müsünüz. irtibata geçerseniz sevinirim.

Bir cevap yazın