EylemlerimizManşet

Asgari Ücret Tokat’ta da Protesto Edildi!

IMG_7552EĞİTİM İLKE-SEN, İNANÇ İLKE-SEN, ÖYB ve TOKAD, 1 Temmuz 2015 Perşembe günü gerçekleştirdikleri bir eylemle asgari ücret uygulamasını protesto etti.

Eylemde basın açıklamasını Eğitim İlke-Sen Denetleme Kurulu Üyesi Şinasi ULUDOĞAN okudu. 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 1350 lira olduğu bir ülkede açlık sınırının altında bir ücretin emekçilere reva görüldüğü bir sistemin açık bir zulüm düzeni olduğunu belirten ULUDOĞAN, Firavun’un da Mısır’ın bütün zenginliğini köleleştirdiği İsrailoğullarına ürettirdiğinin altını izdi.

Köleliğin bitmediğini içinde bulunduğumuz kapitalist nizamda daha da derinleştiğini söyleyen Şinasi ULUDOĞAN, “Allah’ın nimetlerine el koyan hırsızlara, burjuvalara, mâlikânelerde, korunaklı köşklerde, saraylarda yaşayanlara hesap gününü hatırlatıyoruz.” diye konuştu.

Şinasi ULUDOĞAN “Hakikati yalanlayıp köleliği ikame etmeye çalışanlara karşı vahyin işaret ettiği doğrultuda bir adalet mücadelesi inşa edelim. Şüphesiz ki Allah zalimlerin yaptıklarından haberdardır.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Eylem boyunca “Asgari Ücret Değil Hakça Bölüşüm Adil Paylaşım, pankartı taşındı ve “Kapitalizme Kul Olma, Asgari Ücret Azami Köleliktir” gibi dövizler taşınırken “Sermayenin Değil, Rabbimizin Kuluyuz, Kahrolsun Kapitalist Yağma Düzeni, Asgari Ücret Köleliktir, Hakça Bölüşüm, Adil Paylaşım” sloganları atıldı, tekbir getirildi.

Haber: Emre KOÇ