EylemlerimizManşetSendikamız

Emperyalist-Siyonist Kuşatma ve Katliama Karşı Somut Adımlar Nöbeti: İsrail’e Sevkiyatı Durdur

Eğitim İlke-Sen, TOKAD, ÖYB, Sağlık İlke-Sen “Emperyalist-Siyonist Kuşatma ve Katliama Karşı Somut Adımlar” nöbetlerine devam ediyor.

10 Aralık 2023’te, Üsküdar Mimar Sinan meydanında yapılan eylemde konuşan Eğitim İlke-Sen başkanı Ahmet Örs, İsrail’le yapılan bütün anlaşmaların hemen iptal edilmesini, ekonomik-diplomatik ilişkilerin kesilmesini, İsrail’i koruyan İncirlik üssüyle Kürecik Nato radarının sökülmesini istediklerini söyledi ve İsrail’e her türlü sevkiyatın durdurulmasında ısrarcı olduklarını vurguladı.

Türkiye’den İsrail’e 7 Ekim’den bu yana 500’e yakın geminin gidip geldiğini, İsrail’in çelik ihtiyacının yüzde 70’şini Türkiye’den karşıladığını, petrol ihtiyacının yüzde 60’ını ise Kazakistan ve Azerbaycan’dan Türkiye aracılığıyla temin ettiğini, boykot yapılacaksa işe buradan başlanılması gerektiğini sözlerine ekleyerek AKP iktidarını eleştirdi.

İncirlik ve Kürecik üslerinin rollerinden bahseden Örs, emperyalizmin savaş makinesi ve İsrail’in koruyucusu olan NATO’dan bir an önce çıkılması gerektiğini ifade etti.

Nöbetlere devam edeceklerini, emperyalist-siyonist vahşetin bütün köklerini Ortadoğu’dan söküp atıncaya kadar herkesin mücadeleye katkı sunması gerektiğini vurguladı.

Eylem boyunca “NATO’dan Çıkılsın Emperyalist Üsler Kapatılsın, Kürecik Radarı İsrail’in Kalkanı, Kürecik Radarı Kapatılsın, İncirlik Üssü Kapatılsın, 9 Milyar Dolarlık Ticaret Kesilsin, İşbirlikçi Rejimler Hesap Verecek, Katil ABD Ortadoğu’dan Defol, İşbirlikçi AKP Hesap Verecek, Katil İsrail Filistin’den Defol, Yaşasın Gazze Direnişimiz, Hamas’a Selam Direnişe Devam, Yaşasın Filistin Direnişimiz, Vanalar Kapansın Gemiler Bağlansın, Vanalar Kapansın Petrol Kesilsin, Çelik İhracı Durdurulsun” sloganları atıldı, tekbir getirildi.