Duyurular

G20 Antalya’dan Defol Eylemi

2015-1110-g-20-zirvesi

İLKE-SEN, Antalya Belek’te 15-16 Kasım tarihleri arasında yapılacak G-20 Zirvesi’ni protesto edecek

Eğitim İlke-Sen, Sağlık İlke-Sen ve İnanç İlke-Sen ile TOKAD ve ÖYB, 15 kasım pazar günü, İstanbul Eminönü meydanında yapacağı basın açıklamasıyla Antalya’da düzenlenecek olan G20 zirvesini protesto edecek.

İLKE-SEN adına yapılan çağrıda, “Küresel kapitalist yağma düzeninin organizatörleri G20 adı altında Antalya’da buluşuyor! Küresel sömürü ve korsanlık rejiminin sahipleri yeni planlarını yapmak, halkların hayatları ve mazlumiyetleri pahasına inşa ettikleri düzeni tahkim etmek için neler yapabileceklerini konuşup yarattıkları tahribatın üzerini örtmeye çalışacaklar.

Başta Ortadoğu olmak üzere insanlara yaşattıkları acıları katmerleştirecek bölüşüm, paylaşım politikalarını gözden geçirecekler! Bu korsanlık rejimine karşı bütün ezilenlerin, mazlum ve mustazaf halkların sesi olmak için ayağa kalkalım, küresel efendilerin düzenlerine karşı hakkın ve halkların yanındaki yerimizi alallım! Küresel kapitalist korsanlık rejimini ifşa edip adil ve özgür bir dünyayı inşa hedefine bir adım atalım!” ifadelerine yer verildi.

Basın açıklaması, 15 kasım pazar günü, saat 13.30’da İstanbul Eminönü meydanında yapılacak.