EylemlerimizManşet

ABD Askerleri Anadolu’dan Defolun!

EĞİTİM İLKE-SEN ve TOKAD, Adana’da mescidi tahrip eden ABD askerlerini “Anadolu’dan Defolun!” diyerek protesto etti.  “ABD ve NATO Üsleri Derhal Kapatılsın! ABD’yle İşbirliğine Son!” talebini yükseltti.

Eylemde söz alan EĞİTİM İLKE-SEN yöneticilerinden Ahmet Örs, “AKP hükümeti, mevcut işgalci ABD varlığı yetmiyormuş gibi memleketi alenen batı kapitalizminin jandarması olan NATO toprağı ilan ederek Anadolu’yu baştan ayağa Amerikan üsleriyle, askerleriyle doldurmuştur! İşte bu utanç verici durum her şeyden daha ağırdır, daha affedilemez bir tutumdur!” dedi ve “İslam ve insanlık düşmanı büyük şeytan” diye nitelediği Amerika, sömürücü şirketleriyle, üsleriyle, füzeleri ve aşağılık askerleriyle ülkeden defolup gidene kadar mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi.

Basın açıklamasını okuyan Sedanur Tokel, “Emperyalist Amerika’nın ahlaksız, arsız askerleri yılbaşı gecesinde İncirlik’teki bir mescide zarar vererek Müslümanların mukaddesatına saldırma cüretinde bulunmuşlardır. Bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” diyerek ülkedeki ABD ve NATO üslerinin kapatılmasını istedi. Tokel ayrıca Mali’ye müdahale eden Fransa’yı da kınadı.

Eylem boyunca “Adana’da Mescide El Uzatan ABD Askeri, Anadolu’dan Defol!-USA Soldiers, Get Out Of Anatolia!” pankartının yanı sıra “Katil ABD’yle İşbirliğine Son, Katil Amerika İncirlik’ten Defol, ABD Üsleri Kapatılsın” dövizleri taşındı ve “Katil ABD İncirlik’ten Defol, Katil Fransa Mali’den Defol, Türkiye NATO’DAN Ayrılsın, Amerikan Üsleri Kapatılsın, İşbirlikçi Politika istemiyoruz!” sloganları atılıp tekbir getirildi ve ABD bayrağı ateşe verildi.

Eylemde okunan basın açıklamasının tam metni şu şekilde:

Adana’da Mescidi Tahrip Eden ABD Askerleri Anadolu’dan Defolun!

ABD ve NATO Üsleri Derhal Kapatılsın!

ABD’yle İşbirliğine Son!

Değerli arkadaşlar, kıymetli basın mensubu kardeşlerimiz,

Emperyalist Amerika’nın ahlaksız, arsız askerleri yılbaşı gecesinde İncirlik’teki bir mescide zarar vererek Müslümanların mukaddesatına saldırma cüretinde bulunmuşlardır. Bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Allah’ın laneti ve azabı Müslümanların mescitlerine, kitaplarına ve mazlum halklara saldıranların üzerlerine olsun! Cenab-ı Allah bu alçakları ellerimizle cezalandırmayı bize nasip etsin!

Arkadaşlar,

Bu menfur saldırı Adana’da, İncirlik beldemizde gerçekleşmiştir. Bir Müslüman memlekette emperyalist zalim Amerika’nın askerlerinin bulunduğu bir üssün var olması vicdanımızı, imanımızı en az bu saldırı kadar rahatsız etmelidir!

Hepimiz biliyoruz ki Ortadoğu’daki ABD üsleri Müslüman halkları kontrol etmek, İslam ümmetini birbirine düşürerek parçalamak, bu yolla sömürüyü derinleştirmek için kurulmuştur. Türkiye de maalesef bu üslere ev sahipliği yapmaktadır!

Arkadaşlar,

Emperyalist zalim Amerika’nın elleri kanlıdır, niyeti şeytanidir. Kanlı ellerini İslam ve dünya halklarının boğazına geçirmişken nasıl olur da hala ülkemizdeki ABD üslerinin varlığına tahammül edebiliriz?

Bu büyük şeytan, Irak’ta milyonlarca Müslümanı katletmedi mi? Ebu Gureyplerde kardeşlerimizin namuslarına saldırmadı mı?

Bu emperyalistler yıllardır Afganistan’daki müslüman kardeşlerimizi bombalayıp durmuyorlar mı?

Bu eli kanlı çete Ortadoğu’da Müslüman halkları birbirine kırdırıp fitne ve fesadı çoğaltmıyor mu?

Bu katiller, siyonist İsrail’e sahip çıkıp Filistinli kardeşlerimizi yerlerinden yurtlarından etmiyorlar mı?

Dünyanın jandarmalığına soyunan bu terör yönetimi, finoları Fransa’nın Mali’ye saldırmasını desteklemiyor mu?

Şimdi soruyoruz: Biz bu azgın çeteyi, bu büyük şeytanı daha ne kadar topraklarımızda barındıracağız? Bu İslam ve insanlık düşmanlarına daha ne kadar tahammül edeceğiz?

Değerli arkadaşlar,

İncirlik üssü yetmiyormuş gibi ABD’nin savaş ve operasyon atı olan NATO şemsiyesi altında Malatya’da füze kalkanı kuruldu, İzmir’de NATO kara karargâhı oluşturuldu; şimdi de Suriye bahanesiyle güney sınırı boyunca patriotlar konuşlandırılıyor.

AKP hükümeti, mevcut işgalci ABD varlığı yetmiyormuş gibi memleketi alenen batı kapitalizminin jandarması olan NATO toprağı ilan ederek Anadolu’yu baştan ayağa Amerikan üsleriyle, askerleriyle doldurmuştur! İşte bu utanç verici durum her şeyden daha ağırdır, daha affedilemez bir tutumdur!

Arkadaşlar,

Bizler ülkedeki ABD ve NATO üslerinin derhal kapatılmasını istiyoruz!

Mukaddesatımıza, kardeş Müslüman halklara ve bütün insanlığa musallat olan büyük şeytanla ittifak ve işbirliklerinin sonlandırılmasını istiyoruz!

Siyasi ikballerini zalim Amerika ile işbirliğinde görenleri buradan uyarıyoruz: Allah zalimleri asla sevmez, zalimlerle iş tutanları affetmez! Allah’a, halkınıza ve dünya halklarına vereceğiniz hesabı düşünün! Zalim ABD güçlerini ülkeden kovun!

Şunu herkes bilsin ki biz bu hesabın peşini bırakmayacağız!

İslam ve insanlık düşmanı büyük şeytan Amerika sömürücü şirketleriyle, üsleriyle, füzeleri ve aşağılık askerleriyle buralardan defolup gidene kadar mücadeleye devam edeceğiz!

EĞİTİM İLKE-SEN & TOKAD