Açıklamalarımız

Barışa Karşı Şeytanlık Peşinde Koşanları Lanetliyoruz!

2014-1011-siyah-bosluk

Ankara’da Barış Mitingi için toplanan insanların bombalı bir saldırıyla hedef alınarak katledilmesi tam anlamıyla bir vahşet; yıkıcı bir fitne ve kaos sürecinin derinleşmesini amaçlayan şeytanî bir plandır. Allah bu planı yapıp uygulayanlara, insanları katlederek fitneye hizmet edenlere lanet etsin!

Eğitim İlke-Sen olarak, katliamda yaşamlarını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Toplumsal barışın, adaletin ve kardeşliğin tesis edilmesine yönelik ümitlerimizin her geçen gün daha fazla yara aldığı bir zamanda sahneye koyulan bu tür bir şeytanî planı ve eylemi, tüm güç ve kararlılığımızla kınıyoruz. Böyle kritik bir zamanda, hem de Ankara’nın göbeğinde, barış talebini yükseltmek üzere yapılan tematik bir mitingde, çok ağır bir bedelle, onlarca kadar can kaybıyla sonuçlanan bu katliamın yaşanmasında sorumluluğu bulunan güvenlik politikaları kesinlikle kabul edilemez. Faillerin acilen ortaya çıkarılması gerekmekle birlikte, sorumluları da mutlaka hesap vermelidir.

Türkiye ve Ortadoğu’nun, uzun süredir adım adım ilerleyerek yaşadığı kaos ve karmaşanın bir sonucu olarak karşımıza çıkma ihtimalinin göz ardı edilmemesi gereken bu katliamın sorumluluğu çoğul bir fail toplamına işaret ediyor. İçeride adalet ve basiret kabiliyeti son derece problemli siyasal irade ile Ortadoğu’daki savaş ve acıların küresel ve bölgesel müsebbipleri, bir bütün olarak, Ankara’da yaşanan katliamın arkasındaki büyük fotoğrafı oluşturan etkenleri olarak görülebilir.

Rabbimiz bu katliamın acılara boğduğu ailelere sabırlar versin; bu büyük ve sarsıcı katliamın faillerini cezalandırsın! Rabbimiz halkların acılarının dindirileceği, şeytanî fitnelerin yaşam alanı bulamayacağı bir ülke ve Ortadoğu inşa etmek için bize güç ve irade versin!

Barışın ve esenliğin rengini verdiği bir ülke için, adil bir dünya geleceği için mücadeleye, sorumluluk almaya devam edeceğiz.

EĞİTİM İLKE-SEN